TADY se podívej na pravidla mého blogu!

PRO VŠECHNY RÁDA BUDU NĚKDE HLASOVAT,
PODÍVÁM SE VÁM NA BLOG,ALE PIŠTE TO JEN
DO REKLAM! (MYSLIM ŽE NEJSTE SLEPÝ, ALE
PRO TY CO JE OPRAVDU NEVIDÍ JSOU V MENU)

kdo vymyslel kabelku

7. února 2009 v 15:53 | t-erka |  MóDNÍ ZAJÍMAVOSTI

KDY: 3000 let př.n.l.

KDE: Egypt

Muži ženskou posedlost kabelkami nechápou a upřímě žasnou, proč jsou třeba Rusky ochotné měsíce nejíst, aby našetřily na vytoužený doplněk, a Američanky se u módních značek zase ochotně zapisují na čekací listiny. Na začátku kabelkové vášně přitom stályobyčejné sáčky na drobnosti, které se začaly nosit ve starém Egyptě.
V Japonsku si dámy poradily důmyslněji-protože kimonům chyběly kapsy, strkaly si kapesníčky do rukávů a vějíře za výstřih. Zato v Čechách nebyly kabelky k vidění až do čtrnáctého století se ujaly kožené měšce kolem pasu.
Na francouzký dvůr přichází v roce1745 madame de Pompadour a začínají se dít věci. Milenka krále Ludvíka XV. a dvorní intrikánka směle nosí pudr a hřebínek v látkovém krajkovém váčku na stahování-její ,,pompadourka" okamžitě vzbudí obdiva vlastně frčí dodnes.
Proč ale? U dvora se šuškalo, že králova milenka nosí v tašce kromě vonných solí proti omdlívání i tajný elixír lásky, kterým si drží Ludvíkovou náklonnost. I ostatní dámy začaly předstírat, že u sebe nosí něco cenného, že kabelku nemohou dát z ruky.
Velikost vaší kabely má také odrážet stav vašeho sebevědomí; čím nejistěji se cítíte tím větší a plnější vak nosíte ssebou. S jednou kabelkou už dnes vystčí pouza deset procemt Češek, zatím co polovina pravidelně střídá dvě až čtyři.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OBNOŠENÝ MODEL SLAVNÉ BIRKINKY BYL VYDRAŽEN ZA 65 000 DOLARŮ, NOVÁ STOJÍ I 140 000!MYSLÍTE, ŽE TOHLE AUTO
BYLO DRAŽŠÍ NEŽ
MOJE KABELKA? VY VTIPÁLKOVÉ.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama