TADY se podívej na pravidla mého blogu!

PRO VŠECHNY RÁDA BUDU NĚKDE HLASOVAT,
PODÍVÁM SE VÁM NA BLOG,ALE PIŠTE TO JEN
DO REKLAM! (MYSLIM ŽE NEJSTE SLEPÝ, ALE
PRO TY CO JE OPRAVDU NEVIDÍ JSOU V MENU)

HISTORIE BOT CONVERSE

22. března 2009 v 15:34 | t-erka |  ZAJÍMAVOSTI


HISTORIE BOT CONVERSE

Historie bot Converse se začala psát přesně v roce 1908, kdy Marquis M. Converse založil společnost Converse Rubber Shoe Company. Zpočátku se zaměřil pouze na výrobu gumových podrážek pro různé druhy obuvi, ale postupně se zaměřil na výrobu bot na tenis a basketbal. Přelom se udál poté, co světlo světa spatřily první boty Converse All-Star. Tyto boty znamenaly hotovou revoluci v basketbalu a značka Converse začala zaznamenávat velké úspěchy i mezi obyčejnými lidmi. Brzy nato se stal tváří značky oblíbený basketbalista
Chuck Taylor a Converse boty Chuck Taylor All-Stars zůstaly legendou až dodnes. Chuck Taylor se stal poté obchodníkem firmy Converse a jeho jméno zůstalo spojeno s touto značkou navždy.


ZAJÍMAVOST


Converse boty (tzv. Conversky) se nyní přizpůsobují moderní době, ale zároveň mohou nabídnout spoustu ze své dlouhé historie a jejich originální design je nezaměnitelný. Značka Converse, v roce 2003 zakoupená společností Nike, si vydobyla monopol na trhu s obuví, ale od sedmdesátých let minulého století získala silnou konkurenci v dalších značkách s obuví, jako je Adidas, Nike či Reebok. Přesto zůstávají Converse boty velmi populární a díky svým novým edicím s neotřelým designem či projekty na podporu boje proti AIDS zůstávají obuví, kterou touží vlastnit téměř každý člověk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama